w jaki sposób ewoluuje biżuteria luksusowa?

Niegdyś biżuteria luksusowa oznaczała wyłącznie wyroby z wyższej półki, na które mogli pozwolić sobie nieliczni. Dlatego też status majątkowy danej rodziny, czy osoby decydował o możliwości pozwolenia sobie na posiadanie tak cennych precjozów. Modna była wyrazista i efektowna biżuteria,najlepiej odznaczająca się dużymi, zdobnymi elementami tak, by pierścień, czy naszyjnik był widoczny już z daleka. Obecnie odchodzi się od tych trendów w kierunku wydobywania subtelnego piękna.

Wykorzystywane materiały

Do produkcji ekskluzywnych dodatków wykorzystuje się najczęściej szlachetny kruszec, jakim jest złoto w rozmaitych odsłonach (klasyczne żółte złoto, eleganckie białe złoto oraz romantyczne złoto różowe). Majestatycznie prezentują się również pierścionki, bransoletki, czy wisiorki stanowiące zgrabne połączenie różnych kolorów bądź rodzajów kruszcu. Kompozycję dopełniają błyszczące, kolorowe kamienie,jak standardowe rubiny, czy szafiry, ale projektanci idą także w kierunku kamieni, które możemy dopasować do własnych preferencji, osobowości, a nawet znaków zodiaku (np. ametysty, opale, kwarce, itp.). Tworzy to ciekawe linie ekskluzywnej biżuterii personalizowanej i osobistej.

Proste formy i wzory

Dzisiejsza biżuteria luksusowa wcale nie wiąże się z przesadnym przepychem. Wręcz przeciwnie, coraz częściej stawia się na minimalizm, a koneserzy doceniają raczej niebanalność oraz unikatowość poszczególnych egzemplarzy. Każdy chce bowiem mieć coś wyjątkowego, co wyróżni go z tłumu. Obecnie ten efekt można osiągnąć poprzez zastosowanie dyskretnych form, w których zaznacza się przede wszystkim misterność i precyzja wykonania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *